Külliyede Yaşam

BECERİ VE SANAT ATÖLYELERİ 

Öğrencilerimize yaşam becerilerini kazandırmak  için; Okulumuzda   Mutfak sanatları gastronomi ,Astronomi, İşitsel sanatlalar ,Görsel sanatlar, Robotik Kodlama Dijital dönüşüm ,Dil sanatları , Arkeoloji , Havacılık ve roket ,Endüstri yel tasarım ,Matematik & hafıza teknikleri, Doğa ve fen bilimleri akademisi, Drama ve müze, Girişimci çocuk Eğlenceli  bilim, Macera adası, Minik sanatkarla  atölyeleri bulunmaktadır. Anaokulu ve İlkokul kademelerimizde garaj kültürünü, Ortaokul kadememizde  ise atölye kültürünü geliştiriyoruz. 

BİRİNCİ SINIFLARA ÖZEL ORYANTASYON SINIFI 

Öğrencilerimize ilkokul birinci sınıfta ve ortaokul beşinci sınıfta özel fiziki ortamlarda, bir uyum programı uyguluyoruz. Onları bilişsel, psikomotor ve duyuşsal yönden yeni kademelerine hazırlıyoruz.

SINIFLAR 

Öğrencilerimize, öğrenmeyi destekleyecek sınıflarımızda modüler  sandalye, masa  ve dolaplar kullanıyoruz. Bütün sınıflarımızda bulunan akıllı tahtaların yanı sıra, yazma alanını olarak tüm duvarı yazılabilir hale getiriyoruz. 

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Okulumuzda  İngilizce  program, A1 ve A2 seviyelerine uygun olarak yürütülmektedir. Ayrıca üst sınıflarımızda B1 seviyesini tamamlayıp B1+ seviyesine kadar gelmek mümkündür.  Dil eğitimini  sosyal, kültürel, sınıf içi ve yurtdışı etkinliklerle pekiştirerek kalıcı öğrenme sağlıyoruz.

GASTRONOMİ ATÖLYESİ

Atölyede temel amaç yine tüm atölyelerde olduğu gibi, dikkat, koordinasyon, miktar algılaması, bütüncül bakabilme, üretebilme, kendini ifade edebilme, insanlar için bir şeyler yapabilme duygu ve düşüncesi geliştirilir. Aynı zamanda da tabii ki gerçek bir yaşam becerisi katar.

SANATSAL VE KÜLTÜREL KULÜPLER 

Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda sosyal etkinliklerini planlıyoruz.  İlgi alanlarını, yeteneklerini, karar verme becerilerini, zamanı değerlendirme alışkanlıklarını, sportif yeteneklerini, kültürel alandaki ilgilerini, zihinsel etkinliklerini ve liderlik yeteneklerini geliştiriyoruz.

GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ

Görsel sanatlar eğitiminde; öğrencilerin duygu, düşünce ve izlenimlerini anlatabilme yeteneklerini ve yaratıcılıklarını estetik bir düzeye ulaştırmaları hedeflenir. Öğrenciler görsel sanatları anlama ve değerlendirme becerisi kazanırken kendi sanatsal gelişimlerini sürdürebilen bireyler olarak yetiştirirler.

HOBİ ALANLARI

Öğrencilerimizin doğayla iç içe üretirken öğrenmesini sağlıyoruz. Öğrencilerimizin toprağa dokunma, ağaç dikme, sebze üretmeeleri için uygun tarım alanları sunmaktayız. Geniş okul bahçemizi, etkin bir öğrenme alanı olarak kullanıyoruz.

KÜTÜPHANE

Öğrencilerimize dijital ortamlar  dahil araştırabilecekleri bir çok imkan sunuyoruz.  Farklı dil ve kültürlerde kitapların bulunduğu kütüphanemizde öğrencilerimizi öğrenme yolculuğuna çıkartıyoruz.

AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI

Öğrencilerimizin sporu hayatlarının bir parçası haline getirmesi için okulumuzda açık ve kapalı spor alanları mevcuttur.  Öğrencilerimize sporu sevmeyi, burada kazanacakları disiplini yaşam tarzı haline getirmeyi ve takım olabilmeyi öğretiyoruz.

CAMİİ

Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere, siyer ve temel ilmihal bilgilerinden oluşan programla çocuklarımızda güçlü ve gerçekçi bir din kültürü oluşmasını sağlıyoruz. Çocuklarımıza Sevgi, Merhamet, Adalet, Sorumluluk, Saygı, Doğruluk-Dürüstlük, Tutumluluk, Yardımseverlik, Sabır, Vefa-Sadakat çerçevesinde oluşturulan değerler-erdemliler programı ile bütün branş öğretmenlerimizin, kendi derslerinde de aynı değerleri işleyerek onlara dini değerler konusunda teorik ve pratik kazanımlar öğretiyoruz. Ayrıca uygulama camimizde ileri düzey Kuran’ı Kerim eğitimi alma imkânı sunarak, çocuklarımızın hafızlık alt yapısını da oluşturmaktayız.

PDR HİZMETLERİ

Okulumuzda gelişimsel rehberlik anlayışı ile her öğrencinin bireysel gelişim özelliklerinin dikkate alıyoruz. PDR hizmetlerinin sürekliliğini ve etkililiğini önemsiyoruz.

VELİ BİLGİLENDİRME 

Velilerimizle bir centilmenlik anlaşması yapıyoruz.. Bu sayede öğretmenlerimizle yapılacak görüşmeler için uygun randevu ortamları hazırlıyoruz. Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerle etkili bir iletişim süreci yürütmekteyiz.

YEMEK HİZMETİ

Okulumuzda; sabah kahvaltısı ve öğle yemeği olmak üzere günde iki öğün yemek verilmektedir. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listeleri ayrıca okulumuzun web sayfasından da yayınlanmaktadır.

SERVİS HİZMETİ 

Servisi okulumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz Servislerle ilgili velilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.

SALGIN HİZMETLERİ  (TEMİZLİK ve HİJYEN)

Covid 19 Salgını kurallarına uygun olarak Eğitim ortamları ve ortak kullanım alanlarını uzman personel tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizliyoruz. 

OKUL GÜVENLİĞİ 

Okulumuz akıllı bir bina olup , gece görüşlü kamera sistemi başta olmak üzere en son teknoloji ile donatılmıştır. . Çocuk psikolojisinden anlayan, sertifikalı güvenlik görevlileri çalıştırıyoruz.

SAĞLIK MERKEZİ 

Okulumuzda, Öğrencilerimizin sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Fiziksel Lavabolarda; fotoselli havlu, musluk, sabunluk, klozet kapakları ve sıcak su bulunduruyoruz. Ayrıca okulumuza  200  metre mesafede bir devlet Hastahanesi de bulunmaktadır.

KONFERANS SALONU 

Okulumuzda düzenlenecek eğitim, konferans, tören  kutlama  vb. faaliyetleri  , son teknolojiyle donatılmış, konferans salonumuzda gerçekleştiriyoruz.

3D SANAL GERÇEKLİK ODASI

Okulumuzda 40  kişi kapasiteli  ve 3D Sanal Gerçeklik salonumuz bulunmaktadır. Çocuklarımızın rahat bir ortamda ders yapabilmeleri ve verimli zaman geçirebilmeleri için hazırlanmış bu ortamlarda ; eğitimi görsel ve işitsel olarak yaşamalarına sağlamaktayız.

Ön Kayıt Başvuru Formu

Her öğrenci bir yıldızdır.
Okulumuz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

HEMEN ARA