2022-2023 Öğretmen Oryantasyon ve Seminer Programı

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı  Öğretmenlerimizin Oryantasyon Eğitimi 

Öğrencilerimize kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı için öğretmenlerimizin oryantasyon eğitimi başladı.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı  Öğretmenlerimizin Seminer Eğitimi 

Öğrencilerimize daha iyi bir gelecek sunabilmek için bir araya geldiğimiz seminer haftası Genel Müdürümüz Erdal Genç'in açılış konuşmasıyla başlayıp ardından kademe müdürlerimiz ve öğretmenlerimizin konuşmaları ve tanıtımlarıyla devam etti.

Erdal Genç; Güneysu Okulları'nın eğitime bakış açısını, vizyonunu aktarırken kurmuş oldukları başarılı ve dinamik kadroya güvenlerinin tam olduğunu,güzel bir dönemin bizleri beklediğini iletti.

Dönem içerisinde yapılacak etkinlikler, sınavlar, yarışmalar, kutlamalar planlanıp öğretmenlerin değerlendirme raporları alındıktan sonra seminerin birinci günü sonlandırıldı.

Öğretmenlerimizin yoğun ve ilgili katılımlarıyla gerçekleşen seminerin 2. gün programı kapsamında ;

Bilsem Atölyeler Eğitmeni Kemal Akbayrak, öğretmenlerimize kurum değerini arttırmaya yönelik bilgiler aktarırken var olan atölyelerin kullanımı ve kurumumuza katabileceğimiz yeni atölyelerle ilgili sunum gerçekleştirdi.

Okul rehberlik birimimiz, ilkokul ve ortaokul kademesine yönelik işleyişi aktardı. Rehberlik biriminin ihtiyaçları karşılama tutumu, görevleri ve LGS hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yabancı Dil zümresi , dil öğretiminin gerekliliğini anlattı ve dil öğretiminde nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair sunumunu gerçekleştirdi.

Sene başı öğretmen çalışma programının son gününü, alanında başarılı katılımcılarımızın sunumlarıyla ve yan etkinliklerimizle geçen yoğun bir günün ardından tamamladık

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fizik bölümünden Dç. Dr. Sait Barış Güner, geliştirmiş olduğu projelerden ve Teknofest uygulamalarından örneklerle gerçekleştirdiği sunumuyla öğretmenlerimize proje geliştirme alanında önemli bilgiler aktarıp verimli bir seminer geçirmelerini sağladı.

Ölçme ve Değerlendirme alanında eğitim veren Murat Fırat; ölçmenin ne olduğu, ölçme değerlendirmenin uygulama aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiği ve gerekliliğinin önemiyle ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Ortaokul müdürümüz Uğur BALCI, okulumuzda kullanılan ölçme ve değerlendirme sistemini anlatan sunumunu gerçekleştirdi.

Katılımcıların sunumları ve paylaşımlarının ardından öğretmenlerimiz, oryantasyon haftası için hazırlık çalışmalarını tamamlayarak okulumuzu eğitim-öğretime hazır hale getirip günü tamamladılar

HEMEN ARA